Турбота про навколишнє середовище – потужний чинник, який привносить радикальні зміни в автомобілебудування. Чи не найглибший реверанс у бік екологічності зробив керівник каліфорнійської Mercedes-Benz Advanced Design Studio Губерт Лі. На конкурсі Los Angeles Design Challenge у 2010 році він представив неймовірний концепт – Mercedes-Benz Biome.
Для виготовлення транспортного засобу було запропоновано надлегке біоволокно під назвою BioFibre, яке міцніше за сталь. Створюється воно з рослин із запатентованою ДНК у садовому господарстві Mercedes-Benz. Для того, щоб з’явився автомобіль, потрібно кілька насінин – з однієї вирощується салон, з іншої – кузов. І на колеса по насінині. Клієнт матиме якісь особливі побажання? Їх буде враховано шляхом внесення відповідних коректив у ДНК рослин. Енергію Mercedes-Benz Biome отримуватиме від сонця, накопичуючи її в рідкому стані в речовині BioNectar4534. У результаті роботи (чи життєдіяльності?) автомобіля продукуватиметься кисень. А тоді, коли транспорт відпрацює своє, його можна буде утилізувати в компостній купі.
Вочевидь, про BioFibre та BioNectar4534 поки що лишається тільки мріяти та розглядати Mercedes-Benz Biome у суто естетичному контексті. Хоча, хтозна? Безліч винаходів народжувалися з ідей, які спочатку здавалися божевільними.