«Автомобільному Дому Україна» – 25!

Сьогодні, коли на Столичному шосе, 90 розташований респектабельний сучасний салон Mercedes-Benz, здається – так було завжди. Однак для того, щоб зірковий бренд розпочав своє офіційне представництво в Україні, колись потрібно було докласти безліч зусиль – створити локацію, пройти навчання у західних фахівців, забезпечити гідний рівень сервісу, який повністю відповідав би строгим стандартам Daimer AG. І цей процес відповідності строгим вимогам ніколи не був чимось даним раз і назавжди. Українська компанія, що представляє світовий автомобільний бренд, повсякчас розвивалася. Як це відбувалося і кому «Автомобільний Дім Україна» завдячує своїми успіхами – згадують колишні очільники підприємства.

Успіх бізнесу залежить від людей

У дні, коли «Автомобільний Дім Україна» святкує визначний ювілей, від усього серця бажаю всім, хто був дотичний до становлення та розвитку Компанії, здоров’я, довгого життя, добробуту – і безупинного розвитку!

За 25 років свого існування «Автомобільний Дім Україна» пройшов крізь колосальні зміни. Ми розпочинали роботу тоді, коли на місці нинішнього салону була величезна СТО, збудована ще в 1979 році. Вона потребувала цілковитої реконструкції. Необхідно було встановлювати принципово нове обладнання, готувати фахівців… З боку представників Mercedes-Benz була чітка вимога: доки не буде забезпечено сервіс, про продаж автомобілів не може бути й мови! Бо що робити з придбаним автомобілем, якщо до нього немає ні запчастин, ні можливостей для ремонту та поточного обслуговування?

Для того, щоб сьогодні стати взірцевим підприємством не лише для України, а й для Європи, було виконано колосальну роботу. Які традиції необхідно підтримувати для того, щоб і надалі бути першими? Тут не потрібно винаходити велосипед! Ці традиції закладені в самому бренді. Коли ми лише розпочинали роботу в далекі 1990-ті, німецькі представники Mercedes-Benz багато чого нас навчили – і я безмежно вдячний за цей безцінний досвід. Навчалися ми, навчали того, що знаємо, нових співробітників. Колись і нинішні керівники були вчорашніми випускниками вишів, які тільки-но знайомилися в «Автомобільному Домі Україна» з Mercedes-Benz, просувалися вперед за допомогою наших партнерів з Daimler AG – а сьогодні вони самі є відмінними професіоналами, які навчають уже нові покоління. Це означає, що потрібно берегти не тільки «мерседесівські» традиції. Це свідчить про те, що потрібно зберігати принцип, покладений в основу підбору кадрів. Саме люди – розумні, талановиті, освічені, готові до постійного самовдосконалення – є запорукою успіху будь-якого бізнесу.

Анатолій ВИНОГРАДОВ

директор «Автомобільного Дому Україна» у 1993–2005 роках

Цю Компанію вирізняє надзвичайно дружна команда

Вітаючи своїх колег із ювілеєм Компанії, я хотів би зауважити, що 25 років – якщо проводити аналогію з людським віком – юність. І це означає, що в підприємства найвизначніші звершення ще попереду. Попереду успіхи, процвітання, професійне зростання та досягнення поставлених цілей. І на додачу до цього хочу побажати всім співробітникам «Автомобільного Дому Україна» надійних тилів. Адже тоді, коли в родинному колі все гаразд, і на роботі справи так, як треба!

Моя співпраця з корпорацією, до якої входить «Автомобільний Дім Україна», розпочалася в 2001 році, а безпосередньо очолити підприємство, яке представляє в Україні Mercedes-Benz, мені випало за кілька років потому. Це був період досить інтенсивного зростання автомобільного ринку, тож головним завданням, яке тоді стояло перед нами, було коригування бізнес-процесів у такий спосіб, щоб Компанія могла відповідати всім тогочасним вимогам, вчасно обробляти потік замовлень, що зростав, і повністю задовольняти вимоги клієнтів. У той час відбувалося багато всього цікавого, однак у пам’яті, після років, що минули, залишилося найцінніше – це взаємодія з надзвичайною, дуже дружною командою. Саме завдяки чудовим професіоналам, серед яких багато хто пропрацював із брендом Mercedes-Benz довгі роки, компанія досягала успіху тоді – і, зберігаючи найкращі традиції, досягає успіхів сьогодні.

Відтоді, як мені пощастило бути частиною команди «Автомобільного Дому Україна», минуло вже чимало часу, й мені доводилося працювати з багатьма іншими автомобільними брендами. Та я й досі вважаю, що в жарті «є Mercedes-Benz – а є решта автомобілів» – дуже багато правди. Справді, зірковий бренд – це не просто якість і краса. Mercedes-Benz заслуговує на окремий п’єдестал! І я переконаний у тому, що відмінний продукт перебуває в надійних руках.

Ігор ЄМЧУК

директор «Автомобільного Дому Україна» у 2005–2007 роках

Не зупинятися на шляху до лідерства!

У ювілей «Автомобільного Дому Україна» хочу побажати засновникам та співробітникам підприємства, щоб їм працювалося з великим задоволенням, щоб досягалася кожна, навіть найсміливіша мета, і щоб дружній колектив, як і завжди, працював як єдиний злагоджений механізм.

Мене пов’язують з «Автомобільним Домом Україна» майже 12 років плідної співпраці: за цей час було пройдено великий шлях, тож колектив підприємства встиг стати для мене практично сім’єю. Радіючи разом із командою професіоналів, я звісно ж, хотів би побажати Компанії процвітання та розвитку. Так, справді, «Автомобільний Дім Україна» спромігся посісти лідерські позиції. І це саме той момент, який вимагає особливої відповідальності чи від підприємства, чи від конкретної людини. Коли, здається, вже досягнуто всього того, про що мріялося, може виникнути думка про те, чи не час зупинитися… Але ні! Зупинятися не можна, потрібно ставити перед собою дедалі амбітніші цілі й докладати всіх можливих зусиль, аби їх досягнути.

«Автомобільний Дім Україна» має всі ті чинники, які надихають і спонукають до подальших звершень. Насамперед це той факт, що Компанія представляє всесвітньо відомий бренд, який має довгу вражаючу історію. Адже Mercedes-Benz – це надзвичайно строгі стандарти якості, надзвичайно висока технологічність, надзвичайно емоційний дизайн і надзвичайно продуманий комфорт. Для будь-кого працювати з Mercedes-Benz є великою честю. А надалі головне – підтримувати людей, котрі поділяють цінності бренда, й надавати їм можливості для розвитку. І це вже залежить від керівництва: у тому, щоб мотивувати співробітників до постійного вдосконалення, немає дрібниць. Так само немає єдиного рецепту, який раз і назавжди гарантував би успішність – окрім хіба що вміння правильно реагувати в кожній конкретній ситуації.

Олександр ПРИБИТКОВ

директор «Автомобільного Дому Україна» у 2007–2008 роках

Нехай зірка Mercedes-Benz веде до звершень!

Від усього серця бажаю, щоб трипроменева зірка сяяла у ваших серцях та вела до успіху! Адже Mercedes-Benz – це лідерство в усьому та безкомпромісність заради цього: «Mercedes-Вenz – The best or nothing!»
А ще бажаю Компанії не зупинятися у розвитку й надалі ставити перед собою високі цілі, досягати їх і безперервно вдосконалюватися!

Наша співпраця з «Автомобільним Домом Україна» розпочалася ще у 1998 році – й, звісно, відтоді в Компанії відбулося дуже багато змін і вдосконалень. Але для мене був найбільш цікавим і творчим період мого директорства. В цей час відбувалося багато подій – і повна реконструкція підприємства, і «перезавантаження» підходів для сучасного ведення бізнесу, і реформування команди та ще багато інших, фундаментальних справ. З моєї точки зору, тоді нам усім разом вдалося зберегти найкращі здобутки попередніх періодів і закласти надійний фундамент для подальшого розвитку підприємства. І дивлячись зараз, через 10 років, я можу впевнено сказати, що наша успішна Компанія впевнено стоїть на ногах і є взірцем для всього сучасного автомобільного бізнесу.

Друзі, я не випадково написав «наша Компанія», тому що навіть не працюючи зараз із вами пліч-о-пліч, я сприймаю колишніх колег, як частину свого серця, і я дуже вдячний усім вам за можливість працювати, творити та розвиватися разом з вами! Тому, вітаючи «Автомобільний Дім Україна» з ювілеєм, я насамперед хотів би зазначити, що сила Компанії – в її колективі. Чудово знаючи всю команду, хочу наголосити на тому, що вона об’єднує чудових професіоналів, відданих своїй справі, які прагнуть розвиватися самі й розвивати підприємство. Тож хотілося б побажати колективу й надалі залишатися так само міцним, згуртованим, умотивованим і цілеспрямованим!

Олександр ШАПРАН

директор «Автомобільного Дому Україна» у 2008–2010 роках