Пригоди на п’ять зірок

Швейцарія – ідеальний напрямок для тих, хто цінує досконалість у всьому. Цю країну вважають найбезпечнішою у світі. А в автомобільній поїздці головним «відповідальним» за безпеку може стати Mercedes-Benz.

Наталія ГОЛОВЧУК

консультант з продажу автомобілів

Подорож Швейцарією разом із Mercedes-Benz GLS переконає у надійності зіркового партнера. Цьому сприятиме принципово новий рівень порозуміння з автомобілем.

Золотий фонд країни

Славетна швейцарська якість. Непохитна банківська система, яка перетворила маленьку за площею країну в осередок світової фінансової стабільності. Унікальна соціальна система громадського устрою… Та все-таки, напевно, головна цінність Швейцарії – це природні багатства й нескінченна повага людей до світу, що їх оточує. Швейцарія – чи не єдина країна у світі, де забороняється рубати дерева без відповідного дозволу: навіть якщо вони ростуть на вашій присадибній ділянці та навіть якщо ви власноруч посадили їх 30 років тому.

Серед неповторних краєвидів чи не найбільшу увагу туристів привертають озера та гори. Живописні схили манять любителів тривалих прогулянок і альпіністів і, звісно ж, тих, хто не уявляє собі відпочинку без сяючого снігу під лижами й санчатами. Попри всесезонність туристичного потоку (а це близько 15 млн відвідувачів щороку) саме зимова казка по-швейцарськи варта особливої уваги.

Зимові курорти Швейцарії почали розвиватися ще у XIX столітті завдяки аристократам із Великої Британії, яким полюбилися романтичні та сповнені кришталево чистим повітрям відпустки на берегах славетних швейцарських озер. Спокійна сила природи, розмаїття дозвілля – все це спричинило справжній туристичний бум. Офіційні тури до Женевського озера береться організувати компанія Томаса Кука ще у 1863 році. Сьогодні можна підтримати традицію аристократів і відвідати Швейцарію разом з туроператором; або ж узятися самостійно, на автомобілі, досліджувати місцеві класичні пейзажі «гори-озеро-маленькі хатинки».

Гірські дороги, суворі зимові умови та відсутність розвиненої мережі громадського транспорту між маленькими селами виводять на передній план у потребах водіїв повний привод та підвищені позашляхові можливості. Ідеологія нового Mercedes-Benz GLS пречудово вписується у подорож Швейцарією – він випромінює спокійну силу, впевненість у власній могутності та надзвичайно поважає комфорт своїх гостей на борту за допомогою пневматичної підвіски AIRMATIC.

Найекологічніший з курортів

Зважаючи на те, наскільки добре швейцарці знаються на створенні комфортних умов у повсякденні, вирушати можна до будь-якого з регіонів – тут усюди натрапиш на незабутні красоти. Та все-таки на особливу увагу заслуговує курорт Церматт, де чільне місце посідають гірські розваги. Це містечко, розташоване на висоті близько 1 600 м над рівнем моря, одразу будувалося як центр альпінізму. Адже поруч височіє велична гора, яку німецькою називають Маттергорн, а французькою – Монт Сервін. Маючи складний рельєф і висоту 4 478 м, вона стала культовою для професіоналів і любителів скелелазіння.

Ця вражаюча гора утворилася внаслідок потужних тектонічних зламів, тому вона нібито відокремлена від решти гірського масиву, а її дивовижні обриси змінюються залежно від кута огляду. Віктор Гюго називав Сервін «видатним творінням природи, що поєднує жіночі чари з могутністю гіганта».

Унікальність цього регіону стала причиною ухвалення у 1961 році особливого закону – до Церматта заборонений в’їзд будь-якому транспорту з двигунами внутрішнього згоряння, аби зберегти чистоту повітря, не псувати воду та інші природні ресурси. Цей закон щорічно підтримує більшість місцевих жителів, а мільйонні потоки туристів проявляють повагу до цієї вимоги заради величі природи. Дістатися центру міста можна від залізничного вокзалу електричним автобусом або електричним таксі. Або ж – що навіть автентичніше! – на санчатах, запряжених кіньми. Таку послугу надають своїм гостям місцеві розкішні готелі.

Найлюксовіший серед SUV – Mercedes-Benz GLS отримав у новому поколінні такі опції комфорту, які дають змогу подорожувати всією сім’єю на рівні п’ятизіркового готелю. Семимісна версія Mercedes-Benz GLS може бути обладнана або класичним заднім сидінням із трьома місцями, або комфортними кріслами на двох пасажирів з мультифункціональним широким підлокітником між ними. Третій ряд сидінь (для великої родини або для дружньої компанії) гарантує комфорт навіть гостям зі зростом до 190 см. І – звісно! – три ряди сидінь мають власний обігрів для тривалої зимової подорожі, електронні регулювання та функцію «Легкий доступ» уже в базовій комплектації, порти USB для кожного з пасажирів і на третьому ряді також опцію Rear Comfort Plus – додаткові функції управління розважальною системою MBUX із задніх сидінь.

Затишок у горах

Утім, не тільки лакшері-готелі мають попит у туристів. Поціновувачі справжніх пригод можуть обрати ночівлю в горах у гірських хатинках, що називаються hütten. Історично «гюттен» будували для прихистку подорожніх, а сьогодні вони стали частиною національного плану розвитку туризму й утворили цілу дуже популярну мережу. Навколо Церматта їх налічується зо п’ять десятків – і така альтернатива класичному готелю дедалі більше приваблює туристів. Цьому сприяє цінова політика – ціна за ніч для дорослого становитиме приблизно 30–50 франків, що дешевше за будь-який готель у Швейцарії. І не варто скептично примружуватися, підозрюючи, що економність досягається за рахунок рівня комфорту. Як це заведено у Швейцарії, про потреби гостей тут завжди дбають на найвищому рівні. З конкретним переліком зручностей у кожній з хатинок можна ознайомитися на сайті myswitzerland.com. До речі, цифрові та онлайн-сервіси тут працюють зі 100-відсотковою надійністю навіть у невеличких селах.

Фактично, єдине, про що треба потурбуватись, обираючи hütten, – це здатність автомобіля дістатися точки призначення, бо швейцарське «високо в горах» у перекладі будь-якою мовою означає «важкодоступне». На щастя, Mercedes-Benz GLS не знає страху перед складними умовами. Головний козир цього SUV – інтелектуальна система повного привода 4MATIC, яка долає бездоріжжя з легкістю і впевненістю, та 9-ступенева трансмісія 9G-TRONIC, що дозволяє утримувати оптимальний крутний момент за будь-яких умов: за потреби до 100 % моменту може передаватися на передню чи задню вісь автомобіля.

На висоті

Які ще місця, крім Церматта та прилеглих до нього околиць, варто позначити як пункт призначення в бортовій навігації Mercedes-Benz GLS? Це напевно альпійська долина Лаутербруннен та Штауббахський водоспад, один із найвищих у Європі. Можна також отримати незабутні враження, проїхавши від Церматта близько 110 км до станції Інтерлакен Ост, і дістатися там потягом на перевал Юнгфрауйох до найвищої залізничної станції в Європі, що розташувалася на висоті 3 454 метри. Це єдине місце, куди можна піднятися на таку висоту без спеціального спорядження. Маленький потяг їде через тунелі, де робить зупинки, й пасажири можуть вийти та подивитися на крижані скелі крізь отвори у горах.

На іншому перевалі – Готтарді, розташованому приблизно за 115 кілометрів від Церматта, можна не лише милуватися краєвидами, а і здійснити екскурс в історію. За часів Другої світової війни військові інженери побудували тут великий фортифікований бункер, що тривалий час був стратегічним (і тому таємним) об’єктом. Лише у 2001 році країна прийняла рішення відкрити форт для туристів. Це місце цікаве не лише оборонними спорудами – на перевалі можна побачити справжнє геологічне диво – величезні кристали, які було знайдено в горі Плаггеншток. Група з вражаючих прозорих мінералів, яка «росла» мільйони років, має розміри 3 на 3 метри та важить понад півтори тонни.

Для зимової подорожі найкраще стане в пригоді новий Mercedes-Benz GLS, здатний утілити всі мрії свого екіпажу попри гірські перевали, снігові замети й непередбачувані зміни в маршрутах. Та хоч би яким надійним був автомобіль зіркового бренда, буває, природа все-таки диктує свої умови – й тоді у Швейцарії перекривають частину з гірських доріг. У такому разі альтернативою стають тунелі, якими пересуваються спеціальні поїзди, що можуть перевозити не тільки пасажирів, а й автомобілі.