Дизайн: 10 кроків до досконалості

Робота над зовнішнім виглядом та внутрішнім оздобленням автомобілів – процес надзвичайно кропіткий. Зазвичай від початкового ескізу до узгодженої моделі минає близько трьох років. Те, наскільки довершеним буде майбутній Mercedes-Benz, прискіпливо перевіряють на кожному етапі. Й тільки після багатьох перевірок і затверджень команда фахівців Daimler формує наступне покоління автомобіля Mercedes-Benz.

Створення ескізу.

Скільки нарисів, зафіксованих на папері чи за допомогою комп’ютерної програми, з’являється доти, доки уявні конфігурації почнуть набувати дедалі реальніших обрисів, – лишається тільки гадати. Над пошуком ідей на майбутнє працюють сотні дизайнерів у різних куточках світу – і багатьом із них дозволяють не обмежувати свою фантазію та не замислюватися над тим, наскільки їхні задуми відповідатимуть технічним вимогам до серійних автомобілів.

Візуалізація цифрової моделі.

Сучасне програмне забезпечення дає змогу створити зображення автомобіля та прорахувати всі пропорції, розміри й контури, побачити, наскільки всі елементи є узгодженими та гармонійними. Якщо йтиметься про модель, яка може стати концепт-каром або навіть серійним автомобілем, – процес рухається далі.

Побудова глиняної моделі в масштабі 1:4.

Оскільки не всі нюанси можна повною мірою оцінити, роздивляючись тривимірну модель на екрані комп’ютера, міні-моделі відтворюють так, ніби вони були б справжніми, – аби оцінити, чи створюватимуть вони таке саме враження, як і у віртуальному варіанті.

Вибір моделі.

Остаточна форма обирається серед кількох варіантів – це дуже відповідальний крок. Адже вже напевне йдеться не про фантазії, а про майбутній Mercedes-Benz.

Масштабування моделі.

На цьому етапі глиняний прототип, який раніше існував лише у зменшеному варіанті, набуває реальних розмірів.

Деталізація прототипу.

Всі деталі, які визначатимуть вигляд майбутнього автомобіля, виготовляються вручну. Тепер автомобіль на вигляд, як справжній.

Організація внутрішнього простору.

Робота над інтер’єром, так само, як і над зовнішнім виглядом автомобіля, розпочинається з ескізів і проходить багато етапів узгоджень. До уваги беруться такі основні параметри, як естетичність і комфорт для водія і пасажирів.

Вибір оздоблення.

Із сотень різноманітних варіантів тканини, шкіри, металізованих поверхонь і дерева (для найдорожчих версій), а також із нескінченної гами кольорів та відтінків обирають можливі варіанти для моделі.

Створення інтер’єрної моделі.

Для того, щоб перевірити, яке враження справляє обрана кольорова гама та текстури, створюється модель салону в натуральну величину. Кожному матеріалу та кольору присвоюють код, укладають специфікацію.

Затвердження моделі.

Якщо правління концерну погоджує запропонований варіант – для виробництва нового Mercedes-Benz більше немає перешкод!